Wielka Sobota

Kościół obchodzi dziś Wielką Sobotę – dzień ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym. Już po zmroku rozpoczyna się celebracja Zmartwychwstania – Wigilia Paschalna.
Adoracja w godzinach 8.00-19.30

Wielki Piątek

Jest dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. To jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. Odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. Obowiązuje post ścisły. W tym roku w wielkopiątkowej liturgii będą dwie zmiany w tradycyjnej Modlitwie Powszechnej – wprowadzono modlitwę o pokój w Ukrainie oraz poprawne tłumaczenie modlitwy za Żydów.
Adoracja w godzinach 8.00-18.00