16 Niedziela zwykła 21.07. 2024 ROKU.

1. Za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na remonty naszej świątyni, składamy serdeczne podziękowanie.

2. Wystawienie N.S. i adoracja prowadzona przez FZŚ rozpocznie się w kaplicy o godz. 18.00

3. Zbliżamy się do końca z pracami malarskimi wnętrza kościoła. Mają one być zakończone do najbliższej niedzieli. W ubiegłym tygodniu zwracaliśmy się z prośbą, ażeby osoby chętne do pomocy w sprzątaniu kościoła, zapisywały się na listę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Jest już grupa osób chętnych, ale lista jest wciąż otwarta. Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu. Zróbmy to we własnym zakresie, bez zatrudniania firmy sprzątającej, za którą trzeba będzie zapłacić na pewno duże pieniądze. Sprzątanie planujemy na wtorek 30 lipca o godz. 17.30. Liczymy bardzo na pomoc parafian w sprzątaniu. Potrzebni będą też mężczyźni. Prosimy po Mszy św. zapisywać się w zakrystii. Prace na elewacji zewnętrznej mają być zakończone z końcem sierpnia.

4. Jak ogłaszamy, 01 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30 wyjdzie z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Miedniewic. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce, która ma długą historię w parafii.

5. Przypominamy, że niedzielne i świąteczne wieczorne Msze św. w lipcu i sierpniu są o godz. 19.00. Nie ma Mszy św. w kaplicy i o godz. 13.00 w kościele. Kancelaria czynna jest tylko w poniedziałki, środy i piątki.

6. W najbliższą niedzielę, z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach św. poświęcać będziemy przed kościołem przy wyjeździe z parkingu, samochody i wszystkie inne pojazdy mechaniczne. Tradycyjnie, ofiary składane z racji poświęcenia, przeznaczamy na cele polskich misjonarzy pracujących na Misjach św.

7. Parafianom naszym, udającym się na wakacyjny wypoczynek, życzymy dobrego urlopu i bezpiecznego powrotu do domów.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy odchodzących z naszej parafii: śp. Krystynę Nowak, śp. Elżbietę Szatkowską i śp. Krzysztofa Kintopa. Wypraszajmy dla ich dusz naszą wspólną modlitwą, dar nieba.