PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
27 Listopada 2022 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, który jest czasem radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia,
    a zarazem okres ten, ma nam przypominać o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów.
    Do godnego przeżycia tego wyjątkowego czasu pomogą nam rekolekcje, które w naszej parafii rozpoczniemy w czwartą niedzielę Adwentu.

2. Roraty w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.00, natomiast dla dzieci w kaplicy o godz. 18.00.
    Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku, będą tylko w kaplicy.

3. Dzisiaj w godz. od 9.00 do 14.30 otwarta jest w Kanie nasza parafialna kawiarenka.
    Przy muzyce będziemy mogli robić dekoracyjne wieńce adwentowe. Zapewniamy elementy do robienia tych dekoracji.
    Można będzie też nabyć gotowy wieniec. Bardzo dziękujemy rodzinom za upieczenie ciast na dzisiejszą niedzielę do kawiarenki.
    W dalszym ciągu prosimy chętnych do współpracy i pomocy w kawiarni,
    a dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy na kawę, herbatę i ciasto.

4. W najbliższym czasie rozpocznie się sprzedaż choinek na parkingu przykościelnym.
     Za utrudnienia z tym związane bardzo przepraszamy. Samochody można parkować na parkingu przy basenie i przy plebanii.

5. Przypominamy, że z p. organista nie będzie roznosił opłatków do naszych domów.
     Opłatki możemy nabywać u p. Sławka po Mszy św. pod chórem, w kiosku parafialnym i w kancelarii.

6. W kiosku parafialnym można już nabywać wiece Caritas na stół wigilijny.

7. Tradycją naszej parafii jest, że w czasie Adwentu organizujemy „Wigilijną Gwiazdkę”, czy „Paczkę żywnościową dla ubogich rodzin”.
     Z przedsionka naszej świątyni można zabrać gwiazdkę i przygotować prezent dla wybranego dziecka.
     Przygotowany upominek z wybranym numerem prosimy przynieść do naszych sióstr do 12 grudnia.
     Natomiast w kościele i kaplicy będą wystawione kosze, do których można składać produkty spożywcze na świąteczną paczkę dla biednych.
     Zbiórka potrwa do 16 grudnia.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu.
     Wystawienie N.S. w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
     w piątek też w kaplicy adorację rozpoczniemy o godz. 15.00 i w sobotę w kościele po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo
    do Niepokalanego Serca Maryi. Po nabożeństwie spotkanie z Ż.R.

9. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie,
     składamy w imieniu Rektora i kleryków serdeczne podziękowanie.

10. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przedłużyli ważność grobów swoich bliskich zmarłych
    na następnych 20 lat składamy serdeczne podziękowanie.

11. W tym tygodniu odeszli od nas: śp. Robert Staniszewski, śp. Bogdan Bogucki, śp. Joanna Niedbała, i śp. Barbara Marynowska.
     Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej wspólnej modlitwie.