PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 29 LISTOPADA 2020.

1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą liturgiczny Adwent, który jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie Roraty w naszym kościele odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, a dla dzieci w kaplicy o godz. 18.00. W dni powszednie w okresie adwentowym Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.00 w kaplicy. Wszyscy, którzy mają zamówione intencje na Msze św. wieczorne zapraszamy do kaplicy.

2. W ubiegłym roku parafia nasza przeżywała Misje św. Za rok po zakończonych misjach, powinna odbyć się ich renowacja. Zaplanowane było odnowienie misji na Wielki Post tego roku. Ze względu na pandemię renowacja się nie odbyła. Postanowiliśmy, że odnowienie Misji św. będzie teraz w Adwencie. Też mamy pandemię, ale są łagodniejsze obostrzenia co do ilości osób w kościele. Renowację Misji św. rozpoczniemy za dwa tygodnie w trzecią niedzielę Adwentu i potrwają one do czwartku włącznie. Msze św. w niedzielę będą z konferencjami misyjnymi a w pozostałe dni tygodnia Msze św. z kazaniami będą o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 18.00 i 20.00. Jest Mszy św. misyjnych więcej, żeby możliwie dużo naszych parafian skorzystało ze spotkań misyjnych. We wszystkie dni renowacji Misji będziemy spowiadać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w związku z zaistniałą pandemią nie skorzystali nasi parafianie ze spowiedzi św. w czasie Wielkiego Postu. Teraz będzie okazja do spowiedzi św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wystawienie N.S. w czwartek o godz. 17.00 w kaplicy i adoracja prowadzona przez Wspólnotę Kapłańską, w piątek od godz. 15.00 też w kaplicy i sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 w kościele. Po adoracji spotkanie z ŻR.

4. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a dzisiejsze ofiary z tacy oddajemy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.

5. W związku z nadchodzącymi Świętami kontynuujemy akcję „Wigilijna Gwiazdka”. Podobnie jak w ubiegłym roku wiele rodzin włączyło się w przygotowanie prezentów dla dzieci z ubogich rodzin myślimy, że w tym roku będzie podobnie. Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wiszą gwiazdki. Zachęcamy do zabierania ich do domu i przygotowanie prezentu dla dziecka w cenie 50 zł. Prezenty z przyczepioną gwiazdką oddajemy do domu Sióstr do 18 grudnia. Zachęcamy też do podzielenia się żywnością z tymi, którzy potrzebują. Za ławkami w kościele i kaplicy postawiony jest kosz, do którego można złożyć świąteczne dary serca. Za otwartość na drugiego człowieka składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu odeszli od nas śp. Stanicki Józef, śp. Majewska Zofia, śp. Makowiecki Krzysztof, śp. Małżeństwo: Barbara i Jan Jeleszuk i śp. Elżbieta Smolińska – Szymańska. Polećmy zmarłych Bogu w naszej wspólnej za nich modlitwie.