XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 SIERPNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem N.S. o godz. 18.30

2. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami zarówno w Polsce, jak i w Niemczech,, Belgii czy Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia. Media ciągle donoszą o ofiarach śmiertelnych i zaginięciach ludzi. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych modlitwą i ofiarą. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii dniem solidarności z poszkodowanymi. Ogarniemy ich naszą modlitwą podczas nabożeństwa eucharystycznego a po Mszach św. będzie zbiórka pieniężna na ten cel. Akcja taka jest przeprowadzana w całej Polsce.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wystawienie N.S. w czwartek o godz. 17.00, w piątek o godz. 15.00 i w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. Po nabożeństwie spotkanie z ŻR.

4. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału tego dnia w Mszy św. i zachowaniu świątecznego charakteru dnia w naszych domach.

5. Już drugi rok ze względu na pandemię nie będzie szła pielgrzymka niepełnosprawnych na Jasną Górę, którą tradycyjnie gościliśmy w naszej parafii.

6. W miesiącu sierpniu ze względu na urlop biblioteka parafialna będzie nieczynna.

7. Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy udanych i przyjemnie spędzonych urlopów oraz bezpiecznego podróżowania i szczęśliwych powrotów do domu.

8. W tym tygodniu odeszli od nas do Domu Ojca św. Alfreda Tyll, śp. Bronisława Listkiewicz i śp. Marek Sało. Łącząc się z rodzinami tych zmarłych w ich smutku i żałobie polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu w naszej modlitwie.